Akıllı Dolgu Uygulamaları

Uzmanlar cilt gençleştirme yöntemleri arasında kolajen dolguların daha fazla tercih edildiğini söylemektedirler. Son zamanlarda yaşlanmaya karşı mücadele hem kadınlar hem de erkekler tarafından sürdürülmekte insanlar bunlar için çeşitli yöntemlere başvurmaktadırlar. Yaşlanmaya karşı giderek artan bu mücadele arayışı pek çok yöntemin ortaya çıkmasına sebep olmuştur.  Gelişen bu yöntemler içerisinde en çok rağbet görenlerden biri ise akıllı dolgu uygulamalarıdır. Peki nedir bu akıllı dolgu uygulamaları, nasıl yapılmaktadır sizlere bu sorularının cevabını açıklamaya çalışacağız.

  • Akıllı Dolgu Nedir?

Akıllı dolgu uygulamaları denen işlem uygulandığı anda amaçlanan bölgeye etki ederek kendisini o bölgeye empoze eden ve o bölgeye uyum sağladıktan sonra bölgeye hacim verme özelliğini kendi içerisinden sağlayan yani demek istediğim bir bakıma hafızası olan ve etki edilmesi istenilen bölgeye verilip o bölgeye uyum sağladıktan sonra etkisinin süresini kendi belirleyen ve belirlediği süre bittikten sonra vücuda zarar oluşturmadan kendini vücuttan atabilmektedir. Bu uygulama metoduyla adeta cilt gençleştirme yöntemleri arasında bir devrim özelliği taşımaktadır.

  • Akıllı Dolgunun Özellikleri Nedir?

Günümüzde yaşlanmaya karşı artan mücadeleler sonucu her geçen gün yeni teknikler meydana gelmektedir. Akıllı dolgu da bu yeni neslin kolajen uyarıcılarından bir tanesidir. Akıllı dolgu kendisiyle aynı kategoride bulunan ürünlere karşı sahip olduğu özellikleri sayesinde daha ön plana çıkmaktadır. Akıllı dolgu uygulamalarının en önemli özelliklerinden bir tanesi cildi tedavi edici olmasıdır. Sadece cildi tedavi etmekle kalmayıp tedavi ederken de uyarı özelliğine sahip olmasıyla cilde hacim kazandırıp şekillenmesini sağlıyor. Akıllı dolgunun kendisine verilen görevi gerçekleştirdikten sonra vücuttan kendi kendini atabilmesi sayesinde hastalarımız akıllı dolgu işleminden herhangi bir kuşku duymadan onlara bu işlemi uygulayabilmekteyiz.  Akıllı dolgunun diğer ürünlere oranlara daha fazla tercih edilmesinin bir diğer nedeni ise kalıcılık süresinin diğer ürünlere oranlara daha fazla olmasıdır. Kalıcılık süresi bakımından isteğe bağlı tercihler bulunmaktadır. İsteyen hastalar 1 yıldan başlayıp 4 yıla kadar etki gösteren akıllı dolgulardan kullanabilmektedirler.  Akıllı dolgunun kendisini rakiplerinin bir adım önüne atmasını sağlayan bir diğer özelliği ise kıvamı sayesinde işlem sırasında hastalara kolay bir şekilde enjekte edilmesidir.

  • Akıllı Dolgu Etki Mekanizması Nasıl Çalışıyor ?

Akıllı dolgu işlemi 2 adımda meydana gelmektedir. Birincisi ve hızlı olan kısmı hedeflenen doku bölgesine yerleşerek hızlı bir şekilde sonuç veriyor. Bundan sonraki adımda ise geriye kalan esas moleküller derin bir etki meydana getirerek vücuda hacim verme olanağı sağlıyor. Bu işlemden hemen sonra yani akıllı dolgu işleminden sonra belirlenen kırışıklıkların ve çizgilerin düzleşip, hacim kazandığını görüyoruz.

  • Akıllı Dolgu Hangi Bölgelere Enjekte Edilebilir?

Akıllı dolgu işlemi kişilerin yüzlerinde orta ya da aşırı şekilde meydana gelmiş olan kırışıklıkların giderilmesi için, kıvrımların yok edilmesi, yüzün şekil alması ve ellerin daha genç görünmesi için kullanılabilecek bir işlemdir.

  • Akıllı Dolgu İşlemi Kimlere Yapılamaz?

Akıllı dolgu işleminin uygulanamayacağı kişiler bulunmaktadır. Bunlar şu şekildedir; Otoimmün hastalık, hamilelik, kortizonlu ilaç kullanımı, kontrolsüz diyabet, metabolik sendrom, enfeksiyon gibi durumlara sahip insanlara uygulanması sakıncalıdır. Bu uygulamayı gerçekleştirecek olan doktorların dikkate alması gereken bir başka husus ise bu uygulamanın göz çevresi, kaşların arası ve dudaklara yapılmasının sakıncalı olduğudur. Akıllı dolgu işleminin hitap ettiği kitle genellikle 35 yaş ve üstü kişilerdir. Cildinde orta ve ileri derece kırışıklığa sahip kişiler tarafından da tercih edilebilir.

Akıllı dolgu işlemi diğer işlemlere oranlara daha güvenlidir. Bunun sebebi diğer ürünlerin kalıcılık sürelerini artırmak için kullanılan ve zaman zaman olumsuzluklar çıkarabilecek maddeler kullanılmasıdır.