Antioksidan Dolgu

Günümüzde estetik, bayanlar arasında hızlı yayılmaktadır. Bunun nedeni ise onların artık daha bakımlı olmak istemesi, dış görünüşüne eskiye nazaran daha fazla özen göstermesindendir. Bir kadın her zaman güzel ve prezantabl olmalıdır. Özellikle iş hayatındaki kadınlar, ekonomik açıdan daha rahat bir düzeyde oldukları için ufak da olsa cerrahi uygulamalara yönelmektedir. Stresli çalışma nedeniyle yorulan ciltleri için bu uygulamalar oldukça önemli bir yer teşkil etmektedir.

Dolgu Yerine Botoks

Geliştirilen yeni yöntemlere göre dolgu maddeleri artık botoks uygulamalarından daha fazla tercih edilmektedir. Sağlığa herhangi bir zararı olmamaktadır. Fakat bölgeye göre enjekte edilmesi gereken dolgu miktarını iyi ayarlamak gerekir. Çünkü cildin doğal görünümünü bozmadan uygulanmalıdır. Bu nedenle hassasiyet gerektiren bu işlemler mutlaka bir uzman tarafından yapılmalıdır.

Antioksidan Dolgu

Zamanla cilt yaşlanır ve kırışıklıklar meydana gelir. Bu olumsuz faktörlere bir çözüm olarak getirilen dolgular sayesinde her cilt tipine uygun yöntemler geliştirilmiştir. Kişiler uygulanan bu yöntemler sayesinde psikolojik olarak da kendilerini daha iyi hissederler. Hyalüronik asitli dolguların sayesinde yüz hatlarını eski formuna kavuşturmak çok basittir. Güçlü bir antioksidan içeriği sayesinde, cilde nüfus ederek hastanın sonuçtan memnuniyet sağlamasına yardımcı olmaktadır. Kalıcılık açısından ise son derece önemli bir uygulamadır. Dolgu uygulamalarını gerçekleştirmeden önce dikkat edilmesi gereken şey bölgenin temiz tutulmasıdır. Göz önünde tutulması gereken başka bir husus ise hastanın yüz anatomisine uygun bir şekilde işlemlerin yapılması gerektiğidir.

Antioksidan Dolgu Nasıl Uygulanmalıdır?

Yüz bölgesi, diğer bölgelere oranlara daha hassas olduğu için bu bölgede yapılan uygulamalarda hata yapmamaya özen gösterilmelidir. Bu nedenle bu uygulamaların uzmanlar tarafından yapılması gerektiğinin önemini bir kez daha vurgulamakta yarar vardır. Güzelleşmek uğruna sağlığınızdan olmamanız için merdiven altı denilen yerlerde bu işlemleri gerçekleştirmemeniz gerekir. Gazetelerde insanları, güzelleşmek adı altında ne hale getirdiklerini görüyoruz. Bu nedenle işlemi yapmadan önce mutlaka hastayla yüz yüze görüşmek gerekiyor. Hastanın şikayetini dinlemek, not etmek ve daha sonrasında işlemin nasıl uygulanacağı konusunda ön bilgi edinmek gereklidir. Dolgu maddesi, enjekte edilen bölgeyle büyük bir oranda uyum sağlamalıdır. İşlem sonrasında dolgu maddesi, bölgede 1-2 hafta içerisinde daha fazla uyum sağlamaktadır. Bu süreç içerisinde sabırlı olunması gerekir. Antioksidan dolgu uygulamaları, göz kapakları, kaz ayakları, alın, burun, yanak, çene, dudak olmak üzere yüzün hemen hemen her bölümüne rahatlıkla uygulanabilen bir yöntemdir.

Antioksidan Dolgu İşlemi Pahalı Mı?

Antioksidan Dolgu işlemi, botoksa göre daha ucuz bir işlemdir. Bu işlemler çeşitli güzellik merkezlerinde uygulanmaktadır. Bu nedenle ücretler de yaptırılan yere göre farklılık göstermektedir. Ayrıca yapılan bölgeye göre de bu uygulamalar farklılık gösterir. Örneğin; alın bölgesine uygulanan antioksidan dolgu uygulaması yaklaşık olarak 1000-3000 TL arasındadır. Tabii burada tekrar belirtmek isteriz ki bu işlemler güzellik merkezlerine göre farklılık gösterecektir. İşlem öncesinde piyasa fiyatları konusunda araştırma yapmak önemlidir. Ayrıca kullanılan dolgu maddelerinin hangi kalitede olduğunun sorgulanması gerekir. Sıklıkla kullanılan dolgu markaları dışında adı hiç duyulmamış olanları kesinlikle tercih etmeyiniz.

Cerrahi olmayan küçük dokunuşlarla güzel kalmak artık çok kolay. Üstelik bu yöntemler eskiye nazaran herkesin yaptırabileceği uygun fiyatlardadır. Bu sayede artık kadınlar kolaylıkla bu işlemleri yaptırabiliyorlar. Daha güzel görünmek her kadının hakkıdır. Dolgu işlemlerinin yaygınlaşması, insanların estetiğe bakış açılarını değiştirmiştir. Cildi, olumsuz etkenlere karşı korumak, yaşlanmayı geciktirmek isteyenler için bu uygulamalar vazgeçilmez olmaya başlamıştır. Sizde cildinizi korumak için ona iyi bakın!