Burun Dolgusu

Burun güzelliği hem yüz için hem de ifade için önemli konulardan birisidir. Bu noktada yüzümüzün tam ortasında yer alması sebebi ile ilk dikkat çeken şey burun şekli ve yapısı olmaktadır. Eğer yüzünüz ile burnunuz bir uyum içinde değil ise bu noktada kötü bir görüntü oluşabilirken kişilerin öz güvenini de etkileyen bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır. Ancak bu noktada birçok kişi burun estetiği konusunda çekinmekte ve bir takım korkular yaşamaktadır. Burun estetiği ameliyatları son derece zahmetli ve iyileşme süreci zor olan ameliyatlar olup bu noktada alternatifler üretilmektedir. Burun estetiği için en pratik ve en çok tercih edilen alternatiflerden biri ise burun dolgusudur ve estetiği nazaran oldukça basit ve kısa süre içinde iyileşmeyi görebileceğiniz bir yöntem olarak karşımıza çıkar.

Burun Dolgun Nasıl Yapılmaktadır?

burun dolgusu ülkemizde ilk sırada yer alan estetik yöntemlerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu noktada dolgu işlemi ortalama olarak 20 dakika ile 35 dakika arasında sürmekte ve anestetik yöntemler sayesinde acı hissi olmadan işlem tamamlanabilmektedir. İlk olarak dezenfekte işleminin ardından kişi anestetik kremler ile uyuşturulur. Burun bölgesinin uyuşturulmasının ardından cerrahi işleme geçilmektedir. Operasyon öncesinde belirlenen kritik ve önemli alanlara dolgu enjekte işlemi gerçekleştirilir ve estetik yönden düzelme gerçekleştirilir. Ortalama olarak % 90 üzerinde başarı elde edilmektedir. Burada işlem toplamda 5 ile 10 dakika arasında sürmektedir. İşlem ardından cerrah gözünden son kontroller yapılarak işlem tamamlanır. Burun bölgesinde yapılan işlem sonrasında kızarıklık ve şişlikler görülebilmektedir. Bunlar çok net olmamakla birlikte yakından bakıldığında görülecek şişlik ve kızarıklıktır. Ortalama olarak 1 gün ile 2 gün arasında şişlikler ve kızarıklıklar kaybolur ve son görüntüye ulaşılır.

Burun Dolgusu Yaptırmanın Avantajları Nelerdir?

Burun estetiği yaptırmak hem zahmetli hem de maddi yönden oldukça yüksek meblağlar ile gerçekleştirilen bir operasyonudur. Bunun yanı sıra iyileşme süreçleri ve genel süreç göz önüne alındığında burun dolgusu oldukça avantajlı bir operasyon olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunun yanı sıra dolgunun bir diğer avantajı ise süre yönündendir. Belirlenen bölgeye yapılan küçük rötuşlar sayesinde ortalama olarak 30 dakika işlem tamamlanmaktadır. Bu noktada enjeksiyon ile değiştirme şansı bulunmaktadır. Arzu edilen sonuç bu sayede % 99 oranında ulaşılabilir. Son olarak oldukça ekonomik olduğunu söylemek mümkündür. Narkoz alma düşüncesi sizi korkutuyor ise, ameliyat olmak endişeye mahal veriyor ise dolgu sayesinde oldukça kısa ve narkozsuz bir operasyon ile estetik bir görüntüye kavuşabilirsiniz.

Burun Dolgusunun Etkisi Ne Kadar Süre Geçerlidir?

Burun dolgusunda en önemli konulardan birisi geçiciliktir. Birçok kişi bu noktada endişeler yaşamakta ve geçici olması sebebi ile tekrarlatmak konusu can sıkan durumlardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Dolgunun etki süresine baktığımızda ortalama olarak 6 ay kadar geçerli olduğunu söyleyebiliriz. İşlemin ardından ilk bir haftada tam şeklinde otururken ilk 3 ay % 100 yapılan şekli ile kalmaktadır. 3. Ayın sonu ile birlikte dolgu yavaş yavaş görünümünü kaybederek 6 ay sonunda tekrarlanma ihtiyacı duyar. Bu noktada dolguyu tekrarlatıp tekrarlatmamak tabi ki de sizin kararınıza bırakılan bir durumdur.

 

Herkes Burun Dolgusu Yaptırabilir mi?

Burun dolgusunun yapılabilmesi noktasında elbette ki bazı sınırlamalar bulunmaktadır. Sorunun cevabına baktığımızda evet, herkes dolgu yaptırabilir. Ancak şekil bakımından çok bozukluklar mevcut ise bu noktada mükemmel bir sonuç almak mümkün olmamaktadır. Bu sebeple dolguda etki etmediği için daha çok ameliyat önerilir.