Elmacık Dolgusu

Yüzümüze çarpıcı ifadeyi veren elmacık kemikleridir. Bu noktada birçok kadın çekici bir yüz ifadesine bürünmek adına elmacık kemiklerini daha belirgin hale getirir. Makyaj hileleri ile gölgelendirme yaparak daha çarpıcı bir ifade kazandırır. Ancak akşam olduğunda tüm makyajınızı temizlediğiniz de gerçek ile yüzleşmek can sıkıcı olabilmektedir. Bu noktada son yılların trendi haline gelen, özellikle Uzak doğu ülkelerinde popüler olan ve ülkemizde de son 1 yıldır yaygınlaşan elmacık dolgusu bulunmaktadır. Irk olarak elmacık kemiklerimiz her ne kadar ön planda olsa da bu dolgu sayesinde oldukça sık bir görüntü oluşturulurken gülme çizgileri, çukurluk gibi durumlardan da kişiler kurtularak daha genç ve duru bir ifade kazanılmaktadır. Bu yazımızda sizler için elmacık kemiği dolgusu nasıl yapılır, ayrıntıları nelerdir bu konular hakkında bilgilendirme sağlayacağız. Eğer sizde tüm bunları merak ediyor iseniz doğru yerdesiniz demektir.

Ameliyatsız Elmacık Kemiği Dolgunlaştırmak için; Elmacık Dolgusu

Güney Kore, Japonya gibi ülkelerde elmacık kemiğini dolgunlaştırmak adına büyük ve zahmetli ameliyatlar tercih edilmekte idi. Teknolojinin gelişim göstermesi ile birlikte artık bu dönem geride kalırken ameliyatsız bir şekilde elmacık kemiğini dolgunlaştırmak için elmacık dolgusu yapılmaktadır. Bu noktada yağ enjeksiyonu ile bir işlem gerçekleştirilirken anestezi gibi durumlar söz konusu değildir. Anestetik bir krem ile işlem oldukça kısa bir süre içinde gerçekleştirilerek kişi günlük hayatına anında dönebilmektedir. Kişiden kişiye dolgunun yoğunluğu, miktarı ve yapılacak alanlar değişiklik göstermektedir. Bu noktada doktorun önerileri ile hastanın istekleri bir masada toplanır ve ortak bir sonuç çıkarılır. Doktor önerileri ve hasta isteklerinin ortak sonucu ile operasyon gerçekleştirilerek ihtiyaç duyulan bölgelere dolgu işlemi yapılırken bu noktada yüzde toparlanmada sağlanarak hem dolgu hem de lifting işlemi ikisi birlikte tamamlanmış olur. Bu noktada oval ve kemiksiz yüz yerini tekrar net görünümlü ve tabiri yerinde ise üçgen ve seksi bir ifadeye bırakır. Uygulanacak dolgu miktarı önceden belirlense de işlem sırasında eksik görülmesi halinde ek bir işlem gerçekleştirilir.

Elmacık Dolgusu İşlemi Ne Kadar Sürer? İyileşme Süreci Nasıldır?

Elmacık dolgusu işlemine baktığımızda diğer dolgulara nazaran biraz daha uzun sürdüğünü söyleyebiliriz. Bunun sebebi ise geniş bir bölgede işlem yapılmasıdır. şöyle ki bir dudak dolgusu ile elmacık kemiği dolgusunda çalışılan alan arasında büyük farklar bulunur. Ortalama olarak işlem 15 dakika ile 30 dakika arasında değişmektedir. İşlem öncesinde dezenfekte işlemleri gerçekleştirilerek bölgeye anestetik kremler uygulanır ve kremlerin etki etmesi adına ortalama olarak 10 dakikalık bir süre ayrılır. Bu sürenin tamamlanması ile birlikte önceden belirlenen noktalara sıvı enjektesi gerçekleştirilerek doldurma işlemi yavaş ve dikkatle gerçekleştirilir. İşlemlin tamamlanmasının ardından son kontrollerin gerçekleştirilmesi ile yüz bölgesi temizlenir ve işlem bitirilir. İşlemin ardından bölge de iğneye bağlı olarak kızarıklık ve şişme görülebilmektedir ve bu durum ileri boyutta olmadığı sürece normal olarak kabul edilir. İşlemin tamamlanmasının ardından kişi yarım saatlik bir gözlemin ardından taburcu edilerek gönderilir. Günlük yaşantıya dönülse de işlem sonrasında ilk bir günde direkt olarak güneş ışığına çıkılmaması, yüze makyaj malzemesi ve zarar verecek kimyasalların kullanılmaması gerekir. Bunun yanı sıra bölgeye kese gibi işlemlerin uygulanması ilk 15 gün yasaktır. İşlem sonrasında % 85- % 90 lık sonucu ilk 3 günün sonunda görebilirsiniz. Kesin sonuç için 15 gün beklemeniz yeterli olacaktır. 15 günün sonunda şişliklerin tamamı inerek yapılan elmacık dolgusu net olarak görülür.