French Kiss Dudak Dolgusu

Estetik uygulamalarında artık cerrahi yöntemlerine duyulan ihtiyaç gittikçe azalmaktadır. Dolgu maddeleri ve enjeksiyon ile bölgede meydana gelen deformasyon ortadan kaldırılmaktadır. Kullanılan dolgu, bölgede kısa sürede uyum sağlamaktadır. Yapılan işlemin herhangi bir cerrahi müdahale olmaksızın gerçekleştirilmesi, günümüzde çoğu kadının bu işlemleri kolaylıkla yaptırmasına neden olmuştur. Kadınlar artık dış görünümlerine çok önem vermektedir. Bakımlı olmak isteyen kadınlar estetik yöntemlerine sıklıkla başvurmaktadır.

Hyalüronik Asit Ve French Kiss Dudak Dolgusu

İçeriğinde, antioksidanlar arasında en güçlü yapıda olan mannitol bulunuyor. Temel maddesi ise hyalüronik asit içermektedir. Hyalüronik asit, dokuları birbirine bağlayan bileşenlerden oluşur. Yaşlandıkça cildin su tutma özelliği azalır ve cilt kurumaya başlar. Hyalüronik asit cildin su kaybını önler. Cilde gereken nemi kazandırır. Daha canlı, parlak bir görünüme kavuşmayı sağlar. Yaşlanmayı engelleme konusunda öneminin fazla oluşu nedeniyle son zamanlarda, kozmetik sektöründe, adını sıkça duymaktayız. Hyalüronik asit, yaşlanmanın geciktirilmesinde, kırışıklıkların azaltılmasında son derece önem taşımaktadır. Ciltteki sarkmaların önlenmesinde, güneş ışıklarının zararlı etkilerinin önlemesinde cildin korunması gerekiyor. Bu olumsuzlukların minimum seviyeye indirilmesi için cildin neme doyması gerekiyor. İşte bu nedenlerle hyalüronik asidin cilt için önemi oldukça fazladır. French kiss dudak dolgusu ise, içeriğinde hyalüronik asit barındırmasından dolayı, diğer dolgulardan farklı bileşenlere sahiptir. Diğer bir farkı ise çapraz bağ yapısına sahip olmasıdır. İşlem sonrasında, kısa süre içerisinde dudak bölgesiyle uyum sağlar. Ayrıca diğer dolgulara göre daha dirençli olduğu için doku içerisinde daha az kayıplara uğramaktadır. Bu ise, yapılan bu işlemin daha uzun süreli olmasına neden olmaktadır.

Kimlere Uygulanır?

Dudaklarından rahatsız olan her kadına kolaylıkla uygulanabilmektedir. Özellikle ince dudaklara sahip bir kadın iseniz, french kiss dudak dolgusunu yaptırabilirsiniz. Dudaklarınızın daha nemli ve canlı görünmesini istiyorsanız, dudak yapınızı dışa dönük hale getirmek istiyorsanız bu yöntemi tercih edebilirsiniz.

İşlem Sırasında Ağrı Hissediliyor Mu?

Bu işlem yaklaşık 10-15 dakika gibi kısa bir sürede yapılabildiği için herhangi bir ağrı hissedilmez. Ayrıca işlem öncesinde dudak bölgesine lokal anestezi uygulanmaktadır. Bu nedenle ağrısız, sızısız kolaylıkla güzel görünümlü dudaklara kavuşabilirsiniz. Cerrahi müdahalelere göre bu yöntemlerin sıklıkla tercih edilmesinin nedenlerinden biri de ağrısız bir şekilde gerçekleştirildiği içindir. Bu işlemler ile güzellik uğruna bıçak altına yatmaktan kurtulmuş oluyorsunuz. İşlem sonrasında dudakta kızarıklık veya morarma görülse de kısa sürede ortadan kalkacaktır. Uçuk problemi olan insanların işlem öncesinde uçuk önleyici ilaçlar kullanması gereklidir. Ayrıca kanamayı arttıran ilaçların da işlem öncesinde kullanılmasına ara vermek gerekir. Yaklaşık iki hafta içerisinde tüm şikayetleriniz ortadan kalkacak ve dudaklarınız istediğiniz şekle ulaşacaktır.

Bu İşlem Ne Kadar Kalıcı Olmaktadır?

French kiss dudak dolgusu diğer dolgulara göre daha uzun ömürlüdür. Ortalama ömrü yaklaşık olarak 9-10 ay civarındadır. Uygulamanın düzenli olarak tekrar edilmesi, kalıcılığının daha da artmasına sebep olmaktadır. 4 ya da 5 sefer tekrar edilen uygulamalar neticesinde işlemin kalıcılığı büyük oranda artar. Dudak dokusu ile mükemmel bir uyum içerisine girdiği için yapılan işlemin ömrünün uzamasını sağlamaktadır.

Genç, dinamik bir görünüme ulaşmanız konusunda dudakların rolü büyüktür. French kiss dudak dolgusu ile doğal görüntünüzü bozmadan dudaklarınıza ihtiyacı olan nemin verilmesi sağlanır. Ayrıca dudak ile burun mesafesinin uzunluğundan yakınan kadınlar için başvurulması gereken en kolay yöntemdir. Bu işlem sayesinde yüzünüz olduğundan daha canlı ve genç bir yapıya ulaşacaktır. Dudaklarınızın daha çekici bir görünüme ulaşmasına yardımcı olacaktır.