Göz Altı Işık Dolgusu

Zaman içinde göz altında yaşanan deformasyonlar, buna ek olarak stres, yorgunluk, yanlış beslenme, genetik özellikler göz altı kararmasına neden olabilmektedir. Bu süreçte göz altı kararmaları ve morarmalarından kurtulma düşünceniz var ise doğru yerdesiniz demektir. Bu yazımızda sizler için göz altı kararması için uygulanan göz altı ışık dolgusu nedir, nasıl yapılır, faydaları nelerdir, süreç nasıl işler bu konular hakkında bilgilendirme sağlayacağız. Eğer sizde tüm bunları merak ediyor ve bu dolgu hakkında merak ettiğiniz detaylar var ise doğru yerdesiniz demektir. Dolgu öncesinde ayrıntılı araştırma yapmak her zaman için doğru kararları verme de size yardımcı olacak ve başarılı bir sonuç almanızı sağlayacak püf noktadır, unutmayın.

Göz altı ışık dolgusu nedir?

Günümüzün getirdiği stres, şehir yaşamının etkileri, düzensiz uyku, düzensiz ve yanlış beslenme sonucunda göz altlarımız yorgun ve çökük bir ifadeye bürünür. Bu noktada eğer göz altında çöküklük, kararma ve morarma söz konusu ise tüm yüzünüze yorgun ve bitkin bir ifade oturur. Göz altınızda ki bu canavarları saklamak artık zor hale geliyor ise bu noktada göz altı ışık dolgusundan yardım alabilirsiniz. Bu dolgu göz altında ki kararmalar, morarmalar ve çökük ifade için kullanılan bir yöntem olarak karşımıza çıksa da çok fazla torbalı gözlerde bu dolgu etkili olmama maktadır. Dolgu oldukça pratik bir yöntem ile yapılmakta olup etkisini oldukça kısa sürede gösterdiği için birçok kadın ve erkek tarafından tercih edilen bir yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır. Son yıllarda popüler hale gelen bu dolgu nasıl yapılır gelin hep birlikte bakalım.

Göz Altı Işık Dolgusu Nasıl Yapılır, Kaç Günde Etki Eder?

Göz altı ışık dolgusu diğer birçok dolguya göre oldukça uzun ömürlüdür. Ortalama olarak 1 yıl ile 3 yıl arasında dolgunun ömrü bulunmaktadır. Dolguya baktığımızda oldukça pratik ve kolay bir yöntem olsa da göze yakın bir bölge olduğu için doğru ve alanında uzman doktorların bu işlemi yapması büyük önem taşımaktadır. Dolguda kullanılan malzeme hyalüronik asit olduğu için oldukça kolay bütünleşme ve erime sağlar ve bu sayede bölgede bir topaklama vb. durumlar ile karşı karşıya kalınmadan başarılı bir işlem ile sonuçlanır. Bölge hassas ve dikkat edilmesi gereken bir bölge olduğu için işlem 2-3 seansa bölünerek gerçekleştirilmelidir. Bu sayede hem daha başarılı hem de daha sağlıklı bir sonuç alınabilir. Gözaltı ışık dolgusunda deri altına bir işlem yapılmaz. Burada dolgu denildiğinde birçok kişi bölgenin doldurulması olarak olaya baksa da bu dolgu yönteminde işlem kemik üzerine uygulanır ve dolgu oldukça yavaş şekilde enjekte edilir. İşlem öncesinde lokal kremler kullanılır ve işlem sırasında herhangi bir acı hissi oluşmaz. Ancak işlem sonrasında iğnenin girdiği bölgelerde kızarma ve şişme görülebilir, eğer hassas bir cilde sahip iseniz bu noktada biraz daha net kızarıklık ve morarma durumu olabilmektedir.

Göz Altı Işık Dolgusu Ne Kadar Sürede Yapılır? İyileşme Ne Zaman Gerçekleşir?

En çok merak edilen konulardan birisi bu dolgunun ne kadar süre içinde yapıldığıdır. Anestetik kremin sürülmesinin ardından ortalama olarak 10 dakika kişi bekletilir ve kremin etkisini göstermesi ile beraber işleme başlanır. İşlem ortalama olarak 10 dakika sürmektedir ve toplamda 20 dakikalık bir süreye tekabül eder. eğer seanslara bölündü ise tek seanslar daha kısa sürede gerçekleşir. İyileşme 1 hafta içinde tamamı ile gerçekleşir ve kişi normal hayatına döner.