H100 Aşısı

Teknolojinin ve tıbbın gelişmesine yetişemiyoruz, her sabah uyandığımızda farklı bir tedavi veya farklı bir gençlik aşısı üretilmiş ve bulunmuş oluyor. İçinde bulunduğumuz çağda her canlının yaşlanması kaçınılmaz bir sonmuş gibi görünse de şu an için pek de öyle görünmüyor. Çeşitli gençlik aşıları ve uygulamaları ile zamana karşı koyabilir yaşlanmanızı geciktirip çok daha uzun yıllar genç görünebilirsiniz. Artık tıp sayesinden olduğunuzdan daha genç görünmeniz oldukça mümkündür, önceki yıllarda da bunun için çeşitli araştırmalar ve deneyler yapılmaktaydı. Fakat şu anki kullanılan uygulama açık ara yaşlılığa karşı savaş açan en iyi aşılardan bir tanesidir. H100 aşısı son teknoloji üretilmiş olup, uygulama sonrasında memnuniyet oranı oldukça yüksek olan bir aşıdır. Aşı içinde cildi gençleştirmeyi sağlayan çeşitli kokteylleri barındırmaktadır. Son zamanların en başarılı medikal estetik tedavi ürünü olarak da bilinmektedir.

H100 Aşısı Nedir?

Cildi gençleştirmek eski canlılığını ve sağlığını geri kazandırmak adına çeşitli uygulamalar mevcuttur. Fakat bu aşıyı diğer aşılardan ayıran ve etkisinin farklı olmasını sağlayan birtakım içeriklere sahiptir. H100 aşısı içerisinde hiyalüronik aside ek olarak “mannitol” bulunmaktadır. Mannitol oldukça güçlü bir antioksidan özelliğine sahiptir. İçinde ek olarak peptit, vitamin, aminoasit ve mineraller bulunmaktadır. Mannitol, hiyalüronik asitin ciltte daha uzun süre kalmasını ve dokuya daha fazla yayılmasında görev almaktadır. Bu sayede cildi tamamen sarar iyileştirmeyi vaat eder. H100 aşısı özellikle deforme olmuş, kırışmış nemini kaybetmiş ciltlerde kullanılmaktadır. Nemini kaybetmiş ciltlere kaybettiği nemi geri kazandırarak daha canlı ve sağlıklı bir görünüm sağlamasına destek olur. Cilt zamanla nemini kaybettiğinde kırışmaya ve deforme olmaya başlar, bu gibi durumlarda aşı enjekte edilerek cildin daha uzun süre genç kalması sağlanır yaşlanmanın önüne geçilir. Aşının zengin içeriğiyle cilt beslenir, cilt bariyeri korunur.

H100 Aşısının İçeriğinde Neler Bulunur?

Hiyalüronik asit: Cildin nem tutma kapasitesini arttırarak dokuların onarılmasını ve cildin elastikiyet özelliğinin desteklenmesinde büyük rol oynar.

Mannitol: En güçlü antioksidanlardandır, ödem çözücü etkisi ile bilinmektedir. Cilde enjekte edilen veya cilt tarafından üretilen hiyalüronik asitin etkisini uzatmakla görevlidir.

Pro kolojen peptit: Kolojen büyümede etkilidir. Ciltte oluşan mimik çizgilerinin ve kırışıklıklarının açılmasında rol oynamaktadır.

Pentapeptide-8: Cildin kasılmasını ve gerilmesini engeller, bu sayede kırışıklıklar çözülmektedir.

Vitamin (B1-B6): B vitaminleri vücutta antioksidan görevi yaparlar, cildin yaşlanmasını geciktirerek yaşlanmaya savaş açarlar.

Aminoasitler: Cildin yenilenmesini dokuların yenilenmesini destekler.

Alanine: Proteinlerin yapı taşıdır. Alanine’nin ciltteki etkisi pürüzsüzlük ve kadifemsi bir his bırakmasıdır. Cildin kusursuz olmasına destek olur.

Tyrosine: Cilde rengini veren melanin pigmentini verdiği bilinmektedir. Bu sayede cilt kızarıklıklarını, cilt tonundaki eşitsizlikleri gidererek cilt tonunu eşitler. Cildin eşit tona ulaşarak daha güzel görünmesini sağlar.

 

H100 Aşısı Nasıl Uygulanmaktadır?

H100 aşısı medikal estetik uzmanı tarafından uygulanan bir işlemdir. Lokal anestezi kremi ile cilt altına uygulanmaktadır. Uygulama süresi ve işlemlerle beraber toplamda aşının uygulanma süresi yaklaşık yarım saat kadar sürmektedir. Aşının kullanılma alanları oldukça çeşitlidir;

-Yüz bölgesi

-Boyun bölgesi

-Gıdı bölgesi

-Dekolte bölgesi

– El üstü

Gibi bölgelere uygulama yapılabilmektedir. Aşının uygulama seans sayısı cildin durumuna göre değişebilmektedir. Henüz elastikiyetini kaybetmemiş bir cilt ile deforme olmuş bir cilt için seans sayısı aynı olmayacaktır. Genç ciltler için 2 veya 3 seans yeterli olurken, 3-4 seans, yıpranmış ciltler ise 3-5 seans arası yapılmaktadır. Seansların aralıkları ise genellikle 2-3 hafta arası olarak yapılmaktadır.