Kollajen Aşısı

Gün geçtikçe yaşlılığın önüne geçilmesi için birbirinden farklı yöntemler geliştiriliyor. Özellikle kadınlar için yaşlanmayı geciktirmek, ciltteki bozulmaların önüne geçebilmek amacıyla geliştirilen bu yöntemler her yaştan kadın için merak uyandırıyor. Günümüzde en gencinden tutun en yaşlısına kadar hemen hemen her kadın bu yöntemlere ilgi gösteriyor. Özellikle çalışma hayatındaki kadınların hem ev hem iş hayatını yürütmede zorluklar yaşaması dış görünümlerinin de değişmesine neden oluyor.

Kadınlar artık daha genç kalıyor desek de aslında bu işin görülmeyen tarafları da söz konusu. İşin aslında, eskiye nazaran estetik uygulamalarının yaygınlaşması sayesinde kadınlar artık daha genç yaşlanıyorlar. Bu estetik yöntemlerinden biri de kollajen aşısıdır. Bu aşı sayesinde, cildin parlaklığının sağlanması, elastikiyetinin artması ve kırışıkların giderilmesi sağlanıyor. Uzmanlar tarafından özellikle 30 yaşından sonra her kadının hatta erkeğin, bu aşıyı yaptırması tavsiye edilmektedir. Çünkü 30 yaşından sonra cilt yapısı değişmeye başlar, parlaklık azalır, kırışıklıklar oluşmaya başlar. Yüz yapısı zayıflar ve kollajen miktarı azalmaya başlar. İşte tam bu sırada uygulanan kollajen aşısı, cildin eski yapısına kavuşmasını sağlar. Hyalüronik asit üretiminin artmasına neden olur. Bu aşı, 25 yaşından sonraki dönemde de önlem alma amaçlı olarak uygulanabilir.

Kollajen Aşısının Faydaları

1-Kırışıkların ortadan kaldırılmasını sağlar.

2-Cildin esnekliğini arttırır.

3-Cildin parlaklığını arttırır. Daha güzel görünmesini sağlar.

4-Yara izlerini, çatlakları azaltır. Cildi en iyi şekilde onarır.

5-Yaşlanma süresini geciktirir. Uzun süreli genç bir görünüm sağlar.

6-Kollajen üretimini arttırarak cilt yapısını onarır.

Uygulanmaması Gerekenler Kimlerdir?

Emzirme dönemindeki annelere, hamilelere, şeker hastalığı olanlara, keloid oluşma eğilimindeki hastalara, kanser tedavisi gören kişilere uygulanmamalıdır. Ayrıca kimyasal peeling uygulanan yöntemlerde kesinlikle bu işlemin yapılmaması gereklidir. Yüzde herhangi bir enfeksiyon oluştuğu durumlarda da bu uygulamadan kaçınılması gerekir.

Kollajen Aşısı Nasıl Uygulanmaktadır?

Cildin yıpranma oranına göre 3 veya 4 hafta ara vererek 4 seans şeklinde uygulanmaktadır. İşlem öncesinde bölgeye lokal anestezi uygulanır. Bu nedenle hissedilen acı çok hafiftir. Estetik uygulamalarında kullanılan çok ince uçlu iğneler ile bölgeye kollajen enjekte edilir. Sonuçlar hemen etkisini göstermez. Bunun için yaklaşık 1 haftalık bir süreç gerekir. Tedavinin etkisi 12 aydan daha fazla sürmektedir. Uygulama sonrasında kızarıklık, şişlik ya da morarma gözlemlenebilir. Bu gayet doğaldır. O nedenle korkulmaması gereklidir. Birkaç gün içerisinde tüm bu etkiler ortadan kalkacaktır. Bu aşı sayesinde cildiniz genç bir görünüme ulaşacaktır.

Kollajen Aşısı Hangi Bölgelere Uygulanır?

Yüz ve boyun bölgesine, göğüs, göbek, kalça, kol, üst bacak bölgelerinde rahatlıkla uygulanmaktadır. Cildin doğal güzelliğe ulaşması sağlanmaktadır. Bu işlemlerin mutlaka uzman doktorlar tarafından yapılması gerektiğini de vurgulamak gerekiyor.

Bu aşının yapılması sırasında kullanılan enjeksiyonun steril olmasına özen gösterilmelidir. Ayrıca bu işlemin uzman bir doktor tarafından uygulanması güvenliğiniz için şarttır. Aksi takdirde hiç istemediğiniz sonuçlara katlanabilirsiniz. Kollajen aşısını yaptırmadan önce bu işlemin hangi yerlerde yapıldığını araştırmak gerekir. İşlem maliyetini en aza indirmeye çalışırken güvensiz ortamlarda bu uygulamaları yaptırmamanız gerekiyor. Ayrıca burada belirtilmesi gereken başka bir şey de işlem sonrasında cildin nem ihtiyacını gidermek için düzenli olarak cilt kremleri kullanmanızdır. Bu sayede yapılan işlem sonrasında kullanacağınız kremlerle cildiniz koruma altına alınacaktır. Bu, yapılan uygulamaların kalıcılığını daha da arttıracaktır. Cildinize gereken önemi verirseniz eğer, cildiniz de sizi mükemmel gösterecektir. Onu dış faktörlerden koruduğunuz sürece ışıl ışıl bir görünüme ulaşacaksınız. Unutmayın en değerli giysiniz cildinizdir. Ona iyi davranın.