Yanak Dolgusu

Uzak doğudan esen rüzgarların ardından ülkemizi de etkisi altına alan ve her 5 kadından birinin tercih ettiği yanak dolgusu gün geçtikçe daha popüler hale gelmektedir. Genel bir  güzellik kalıbı içine girmek isteyen be daha çekici bir yüze sahip olmak isteyen birçok kadın bu dolgudan destek alarak oldukça seksi bir görüntü yakalamaktadır. Bu yazımızda sizler için bu dolgu nasıl yapılır, kimlerde uygulanabilir, ayrıntıları ve bilinmeyenleri nelerdir bu konular hakkında bilgilendirme sağlayacağız. Eğer sizde tüm bunları merak ediyor iseniz doğru yerdesiniz demektir. Dolgu öncesinde iyi araştırma yaparak bilgi sahibi olmak işlem sonrasında daha başarılı ve doğru sonucu almanızda yardımcı olacaktır, unutmayın!

Yanak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Yanak dolgusunda cerrahi yöntemler kullanılmadığı için oldukça pratik ve rahat bir süreç izlenmektedir. Dolgu öncesinde ilk olarak doktorun düşünceleri ile hasta istekleri birleştirilerek ortak bir karara varılır ve bu sayede ortak bir karar ile genel hatlar ve şekil belirlenir. İşlem öncesinde yüz dezenfekte işlemi gerçekleştirilerek anestetik kremler devreye girer. Krem sürüldükten sonra ortalama olarak 10 dakika içinde etkisini gösterir ve işleme geçilir. Dolgu işlemi ortalama olarak 15 dakika ile 25 dakika arasında süren pratik bir yöntemdir. Belirlenen bölgelere dolgu enjekte edilerek yanak hatları ve istenen görüntü elde edilir. Yanak yüzeyi geriye doğru dolgu ile kaldırılarak keskin aynı zamanda yuvarlak bir ifade elde edilir ve bu sayede kontor ifadesi verilmiş olur. Yapılan işlem ile düşük yanak sorunu da ortadan kaldırılır ve bu sayede yüzde ki yorgun ifade de kaybolur.

Yanak Dolgusunda Dikkat Edilmesi Gereken Konular Nelerdir?

Yanak dolgusu yapıldıktan sonra dikkat edilmesi gereken bir takım hususlar bulunmaktadır. Bu noktada en önemli konulardan birisi doğru doktora doğru yerde işlem yaptırmaktır. Eğer kararınızı verdi iseniz doktor araştırmanızı doğru yapmalısınız. Güzellik merkezlerinde cerrah sıfatı taşımayan personellerin müdahalerin de geri dönülmez sonuçlar çıkabilmektedir. Bu nedenle uzman bir cerrah seçilerek işlem klinik ortamda gerçekleştirilmelidir. İkinci nokta ise işlem sonrasında iğnenin etkisi ile bölgede kızarıklık ve şişme görülebilmektedir. Bu durum karşısında büyük bir endişe yaşamanızı gerektirecek durum yoktur. Ortalama olarak 1- 2 saat içinde kızarıklıklar geçerken 1-2 gün içinde de tüm ödem ve şişlikler kaybolacaktır.

Yanak Dolgusu Sonrası İyileşme Süreci Nasıl İşler, Dolgu Ömür Boyu Kalır mı?

Birçok kişi işlem öncesi ve işlem anını merak etse de işlem sonrasında ki süreçte büyük önem taşımaktadır. Yanak dolgusu işleminin tamamlanmasının ardından en sıkıntılı süreç ilk gündür. Bu noktada kızarıklık, şişme ve kaşıntı söz konusu olabilmektedir. Bu noktada cildi tahriş edecek hareketlerden kaçınmalı, makyaj yapmamalı ve yüzünüze kimyasal kullanmamalısınız. İlk günün ardından normal hayatınıza dönebilirsiniz. Ancak bu süreçte ağır sporlar yapılmaması ve yüze zarar verecek şeylerden uzak durulması gerekmektedir. ilk 15 günün ardından dolgu tam olarak oturur ve yüz hatları tam manası ile ortaya çıkar. Kesin sonucu görmek adına ilk 15 gün sabretmeniz gerekmektedir. Bu süreçten sonra yeni yanakları keyfini çıkarabilirsiniz. Dolgu hakkında bir diğer merak edilen konu ise kalıcılığıdır. Dolgunun kalıcılığına baktığımızda 1 yıl ile 3 yıl arasında dolgu kalabilmektedir. İlk 6 ay tam olarak kalan dolgu zaman içinde etkisini yitirmeye başlar ve tekrar gerektirir. Ancak ortalama olarak bir süre verecek olursak dolgunun ömrü 2 yıl diyebiliriz. 2 yılın sonunda cilt altında yapılan dolgu erir ve kaybolur.